RIDING NOTES

Všichni dobře víme, že jen označení velikosti a název nám při výběru té správné desky moc nepomohou, protože označení je u různých výrobců rozdílné a značně matoucí.

Tvar a konstrukce wakeboardu dávají desce charakter, který je celkem komplexní v možnostech jejího používání.

Popsat tyto charakteristické vlastnosti tak aby to dávalo smysl, není vždy jednoduché.

Abychom správně popsali co naše prkna umí, rozhodli jsem se, že si vezmeme na pomoc alkoholový a vinařský průmysl. Jak jistě víte při hodnocení alkoholu je odkazováno na tzv. degustační poznámky. Hodnocení je subjektivní a závislé na předpojatosti a doporučení ochutnávače.

A tak se stalo, že my, milovníci alkoholu, jsme začali zkoumat různé druhy lihovin, abychom získali inspiraci k tomu jak degustační poznámky aplikovat na hodnocení wakeboardů. Našim cílem bylo hodnotit příchuť nebo styl desky do něčeho, na čem může každý pochopit možnosti desky vizuálně.

Výsledkem naší degustace jsou “Riding Notes” které se staly návodem jak které prkno funguje. Vybrali jsem 12 nejdůležitějších atributů desky, které mají vliv na jízdní vlastnosti wakeboardu. Skóre 1 - 5 pro každý atribut vytváří zajímavý vizuál který se podobá nebule.

Vizualizace stylu desky vede jezdce intuitivně při výběru té nejvhodnější desky. Pamatujte, že každý má jiný styl a tak to co je pro jednoho TOP nemusí být pro jiného to pravé.

Jak používat RIDING NOTES 

Nebula RIDING NOTES ukazuje v čem je která deska jedinečná. U některých typů je výrazně vychýlená do určitých kvadrantů jednotlivých atributů a u jiných je naopak konzistentní

Tvarově nebula ukazuje, jestli je deska více univerzální (více konzistentní kruhový tvar), nebo více zaměřená pro určitý typ jízdy (více abstraktní tvar). Vždy je jen otázkou preferencí toho co vlastně hledáte. Takže jinými slovy, není správná nebo špatná odpověď, i kdyby vám třeba vyhovoval O’Brien Apex z roku ’93…

Chcete-li začít, musíte se zeptat na několik jednoduchých otázek, které vám pomohou rozhodnout se správným směrem.

Pokud si stále nejste jistí, co hledáte, můžete odpovědět na pár jednoduchých otázek zde a nechat náš tým rozhodnout, co je pro vás to pravé.

Níže je srovnání všech našich modelů wakeboardů:

.

Nejčastější otázky:

CO SE VÁM LÍBÍ/ NELÍBÍ NA VAŠÍ POSLEDNÍ DESCE? PROČ UVAŽUJETE O ZMĚNĚ?

Na svojí starou desku už jste zvyklí a možná se vám nechce vystoupit z téhle komfortní zóny. Převažuje to, že byste chtěli zlepšit svoje dovednosti a naučit se něco nového nad dočasným nepohodlím, než si zvyknete na novou desku? Co přesně chcete na svém ježdění zlepšit?

CHCETE ZDOKONALIT SVOJÍ JÍZDU A ZBAVIT SE VAŠICH JÍZDNÍCH NEDOSTATKŮ?

Zamyslete jaký vliv měla stará deska na vaše ježdění. Bylo něco co vám na ní vysloveně nevyhovovalo? Zkuste najít desku, která vyniká v oblastech které preferujete a pak se koukněte na naší nebulu, abyste zjistili jestli prkno splňuje vaše požadavky. 

JAK NA VÁS ZMĚNA DESKY PŮSOBÍ?

Vytvořili jste si určitou úroveň komfortu, který vám dává vaše stará deska, protože jste na ni zvyklí. Odchod z této komfortní zóny může být znepokojující. Myslíte si, že touha po zlepšení určité oblasti vaší jízdy, převažuje nad dočasným nepohodlím na nové desce, která vám pomůže se v těchto oblastech zlepšit?

Přečtěte si další článek a tom JAK VYBRAT SPRÁVNOU DÉLKU WAKEBOARDU