Od 8 do 10 září se v americkém Orlandu na výstavišti Orange County Convention Center

uskutečnilo SURF EXPO 2016. My jako dealeři HUMANOID wakeboards jsme byli pozváni na představení nové kolekce pro rok 2017. Tuhle příležitost jsme si nemohli nechat ujít.

Letos proběhl 40. ročník, na kterém bylo více než 2500 vystavovatelů, počínaje plážovou módou a všemožnýma vychytávkama včetně plastového úchytu, který udělá tu nejlepší surfovou vlnu i za pramičkou, až po hi-tech vybavení na všechny možné vodní sporty.

Nás ale zajímala nejvíce wakeboardová část. Po prozkoumání nejžhavějších novinek od výrobce wakeboardových lodí jako Malibu nebo Moomba jsme se dostali do stánku RONIX, kde jsme mohli obdivovat kolekci pro rok 2017, která se opravdu povedla. Hned vedle Ronix byl další z amerických výrobců - Liquid Force, kde nás zaujali boardy Bloodline svým dřevěným designem,

Ale hlavní zajímavost ve stánku LF byl nový systém vázání ne nepodobný kolejnicovému systému od Slingshotu.

Nepříliš známá firma Blankboard představila své dřevěné wakeboardy a longboardy.

Ve stánku Slingshot jsme mohli obdivovat pestré designy kterými je tato firma známá. Slingshot na rozdíl od LF zase přešel u vázání na klasické inserty m6. Mimochodem firma Slingshot a Humanoid wakeboards sou jediné americké firmy které ještě vyrábějí prkna v USA. Co nás ovšem nejvíce zaujalo ve stánku Slingshot bylo utahování vázání na gumové pásky. Uvidíme jak se projeví v praxi. V Mystic stánku byli vidět parádní vesty, helmy a jiné doplňky.

Firma Hyperlite představila novou kolekci 2017 včetně osvědčeného vázání systém, ale i pár klasických vázání, firma Byerly je celou dobu propojená s Hyperlitem, proto i u Byerly můžete najít vázání systém. Oba výrobci rovněž představili nové kolekce wakesurfu. Mezi vystavovateli nesměli chybět ani CWB, nebo Obrien, s moc povedenou kolekcí 2017.

Jobe představili nové wakeboardy a svůj vychytaný systém vázání který je něco mezi systémem od Hyperlite a vyndavací botičkou jako Slingshotu.

Wakeskateři by ocenili přítomnost stánku Remote který má letošní design založený na vyobrazení různých známek na skluznici.

Stánek v čechách nepříliš známé firmy Follow představil kolekci parádních vest, hrazdiček, lan a dalších vychytávek. Svojí signature vestu nám představil dokonce osobně Derek Cook aka Cookie.

Firma Phase 5 představila neuvěřitlelně velkou kolekci wakesurfu a všem wakesurfařum proto doporučujeme podívat se na jejich stránky!

Nemohla chybět ani nová kolekce dámských neoprénů a doplňků od firmy SoulGlide, kterou už v Čechách velmi dobře známe díky neméně známé Oli Smetanové :)

Dále jsme viděli neuvěřitelné množstí padleboardů jak nafukovacích tak klasických, včetně Joga Boardů, které je možné používat i v tělocvične pěkne na suchu, díky měkému polštáři, kterým jsou podložené, nebo kolečkové padlboardy, které vypadají jako obří longboard a na konci pádla je místo lopatky gumová koule k odrážení od země.

Dalším zajímavým vystavujícím byla firma ze San Diega HOVEN vision, která se věnuje výrobě slunečních brýlí, CGHABITATS, kteří dělají super kšiltovky a boardshortky.

Firma Body Glove představila kolekci neoprénů s designem od Marvelu, jak pro děti tak pro (ne)dospělé.

My jakožto dealeři americké firmy Humanoid wakeboards jsme kromě expa strávili i nějaký ten čas v Humanoid Demo Housu, kde kluci představili novou kolekci 2017 VIP hostům. Zajímavostí bylo že nové parkové desky se nyní dělají jen ze tří částí dřeva, takže prkno bude mít mnohem větší flex. Kromě představení nových modelů a vychytávek roku 2017 byla pro hosty připravena loď k neomezenému užívání a samozřejmě nemohla chybět party až do rána. Fakt je, že po jízdě a diktátu Nicka Dorseyho na neuvěřitelně dlouhým laně jsem se trochu ostýchali, ale nakonec jsme se hecli a celej den wakovali a wakesurfovali s Nickem, Markem Rugalou a Trevorem Bashirem. Pro nás osobně neopakovatelný zážitek!

Závěrem, pokud jste ten typ lidí, kteří neradi tráví léto líným válením na pláži a před turisticky zabitým červencem a srpnem dávají přednost září, určitě doporučujeme naplánovat si výlet na některý z dalších ročníků, nudit se určitě nebudete!